Hledáte profesionální malíře pokojů a lakýrníky v Praze?

Barvy do bytu na malování interiéru

 

Bílá barva je sama o sobě barvou velmi střízlivou a vyjadřující čistotu. Bílá v interiéru značí harmonii a pořádek.

V kombinaci s bílou zvláště vyniknou syté a tmavé odstíny, bledým dodává jas. Na ploše působí bílá barva samostatně a opticky zvětšuje prostor. Je neutrální barvouvhodnou do místností ve kterých nechceme dosáhnout žádného zvláštního účinku.

Béžová barva se uplatní ve velkém i malém interiéru.

Je jednou z nejpoužívanějších barev pro dekorace interiéru. Je barvou ticha a střídmé elegance. Protože připomíná vše přírodní, udržuje si postavení mezi ostatními, především dominantními barvami. Béžová barva dokáže vyrovnávat napětí v prostoru. Lidé, kteří preferují béžovou barvu jsou uvolnění, přirození a přátelští. Nechtějí být nápadní a dávají přednost jednoduchosti a eleganci. Elegantní harmonie vzniká kombinací s hnědou a bílou barvou, zajímavou kombinaci tvoří béžová s fialovou.

Červená je velmi přizpůsobivá barva.

Působí silně a plně. Může být výrazem ohnivého temperamentu a živosti. Určité tóny červené barvy jsou dráždivé, explozivní, zvláště tóny blížící se oranžové. Tóny s příměsí fialové mají ohnivý, náročný výraz, například purpur. Červená barva při použití ve velkých plochách působí násilně a potlačuje všechny barvy. V interiéru se dá použít zcela vhodně v malých plochách. Pro obytné interiéry je červená barva barvou doplňkovou.

Šedá barva je pro všechny barvy velmi důležitájako barva doplňující nebo spojující celé barevné řešení prostoru.

Různé tóny šedé barvy se dají prakticky kombinovat se všemi jednobarevnými tóny různé intenzity a nemůže dojít k rušivým kombinacím. Při použití šedé barvy na velkých plochách stěn nebo stropu se její působnost zvyšuje, protože svým vlivem prostor uklidňuje a teprve další barevné kombinace mohou prostor oživit. V kombinaci se zářivými tóny získá šedá barva sama aktivní působnost.

Žlutá barva působí velmi pěkně, podobně jako sluneční paprsky vnáší do prostoru světlost a působí příznivě na nervový systém.

Místnosti s nedostatkem slunečního osvitu zesvětluje a vytváří teplejší prostředí. Jako barva na stěny je použitelná pro všechny obytné místnosti zvláště v kombinaci s bílými stropy. Žlutá barva zjemňuje celý interiér a vytváří teplou, příjemnou atmosféru. Pozor však na intenzivní žluť, která utlačuje a může působit jedovatě a nepříjemně.

Fialová barva vzniká kombinací červených a modrých tónů, působí velmi důstojně, odměřeně, bohatě.

Fialová barva je barvou značné bohatosti tónů: purpur, červený ultramarín, od nejzářivějších karmínově fialových tónů až po modrofialové. Fialová barva je použitelná na plochy stěn, kde je obdivuhodným kontrastem žluté nebo žlutozelené. Kombinací těchto barev lze dosáhnout velmi zajímavé barevné řešení prostoru.

Černá barva působí hluboce, stísněně, zklidňuje, ale především působí velmi depresivně. Silně zmenšuje prostor.

Do moderních bytů se hodí a v malých plochách, na které dopadá světlo, bez problému zapadne. Černá barva je barvou elegancea v interiéru se spíš než na zdech uplatní v podobě bytových doplňků a nábytku. Černá je optimální pro prostory ve kterých má být zvýrazněno barevné zařízení. Žlutá, oranžová nebo červená barva na černém pozadí vnáší do prostoru dynamičnost a tyto barvy doslova září. Na zdech se uplatňuje černá barva v prostorech, které mají působit oficiálně a okázale. Vstupní haly, kanceláře a recepce budov.

Oranžová barva je svítivě teplá, podobně jako sluneční paprsky zosobňuje zdraví, činnost a životní radost.

V kombinaci s červenou je však až příliš účinná. Zvláště syté tóy mohou být příliš agrasivní, až brutální. Jako barva stěn v obytných místnostech je podobně jako žlutá barva vhodná do místností orientovaných na sever, protože jim dodává nedostačující světelnost slunečního svitu. V kombineci se žlutou působí sice barevně dráždivě, avšak dosti ploše.

Zelená barva vzniká kombinacemi modrých a žlutých tónů. Se žlutou působí svými jemnými tóny svítivě, mladě, jarně.

Zelená barva je v podstatě uklidňující barva, je nevtíravá, může však působit ve velkých plochách fádně. V bytech má vhodné uplatnění především v ložnici a u ostatních místností je vhodná hlavně pro prosluněné prostory. pro místnosti orientované k seberu se nedoporučuje, protože bez oslunění působí studeně až nepříjemně.

Modrá barva vyzařuje vnitří klid, je mírná, konejšivá, změkčuje a rozšiřuje prostor.

Vhodné tóny modrých barev mohou být velmi atraktivním pozadím pro teplé barvy. Tyto kombinace pak lze použít hlavně u dobře osluněných místností. Modrá jako hlavní barva v prostoru působí uklidňujícím dojmem a vytváří příznivé prostředí. Lze ji použít v obytných místnostech na stěny a v ložnici i na strop.

Kontakt

Pražský partner s.r.o. - Vaši malíři pokojů a lakýrníci v Praze.

jiri.jansky@prazskypartner.cz

Přívozní 1 0 5 4 / 2
1 7 0 0 0 Praha 7
Holešovice

IČO 2 8 4 3 7 1 3 6
DIČ C Z 2 8 4 3 7 1 3 6

606-284-766

602-312-619 příjem zakázek

602-271-685

Vyhledávání

Pro mobily

obrázek     

volejte prímo

© 2008 Malířské práce Malíři pokojů bytů Praha - Malování pokojů malování bytů.

Vytvořeno službou Webnode