Hledáte profesionální malíře pokojů a lakýrníky v Praze?

Protipožární nátěr NA DŘEVO A KOVOVÉ KONSTRUKCE

je zpěnitelná hmota, jež působením sálavého tepla nebo ohně vytvoří zpěněním nehořlavou vrstvu, která způsobí časovou prodlevu chránící dřevo nebo kov před působením ohně. Protipožární nátěry Flamgard, Flamgard Transparent jsou určené k ošetření dřeva a Flamizol-S na nátěry ocelové konstrukce.

Flamgard-vodou ředitelný jednosložkový protipožární nátěr

šedobílé barvy. Přípravek je určen k ochraně dřeva a lignocelulozových materiálů proti působení ohně a sálavého tepla. Užívá se výhradně do interiérů a suchého prostředí do maximálního relativní vlhkosti vzduchu 80%. Je vhodný na dřevo do relativní vlhkosti 20%. Nesmí být použit např. na ochranu krovu, který je před položením střešní krytiny vystaven povětrnostním podmínkám (sluneční paprsky, déšť). V tomto případě může dojít ke znehodnocení nátěru, jeho vymytí, a tím ke ztrátě jeho funkčnosti. Přípravek dále nesmí být aplikován na dřevo upravené jakýmkoliv nátěrem nebo tmelem z důvodu nutnosti dokonalého zakotvení protipožárního nátěru na povrchu dřeva. Nátěr nesmí být vystaven působení silně kyselého nebo alkalického prostředí a silných oxidačních činidel. Pro dokonalé přilnutí nátěru na dřevo nesmí být aplikace nátěru prováděna na jakékoliv předchozí nátěry. Nátěr tedy musí být proveden na holé dřevo, očištěné kartáčem, případně omyté saponátem. Před použitím protipožárního nátěru je možné ošetření dřevěné konstrukce proti dřevokazným houbám a plísním napuštěním protiplísňovým přípravkem Lignofix. Samotný nátěr se nanáší ve dvou vrstvách při dodržení spotřeby materiálu 1/2kg na 1 m2. Životnost nátěru je minimálně 15 let. Obnova nátěru se doporučuje při mechanickém poškození. Doporučená teplota při aplikaci nátěrů je +10 - +35 stupňů, optimální teplota 20 stupňů Celsia. 

Flamgard Transparent je dvousložkový

systém zpěnitelný nátěr-vrchní krycí lak. Nátěr zachovává kresbu dřeva, je transparentní a lze ho upravit do libovolného odstínu lihovým mořidlem. Vrchní nátěr krycím lakem je polomatný a je především nezbytnou podmínkou protipožárního systému. Nátěr Flamgard Transparent se nanáší minimálně ve třech vrstvách nátěrem neředěného přípravku a následně se aplikuje vrchní krycí nátěr. Dřevo musí být připraveno dle ČSN 49 0615 a ČSN 49 0630. Povrch musí být vždy čistý, suchý, zbavený mastnoty, prachu, lýka, kůry a případného starého nátěru nebo tmelu. Všechny nečistoty, nátěry a tmely které mohou mít vliv na přilnavost jednotlivých vrstev nátěrového systému musí být pečlivě odstraněny. Maximální povolená relativní vlhkost dřeva před aplikací je 10 stupňů Celsia. Před použitím protipožárního nátěru je možné ošetřit dřevo přípravky Lignofix OH nebo Lignovix TOP-OH, které chrání proti dřevokaznému hmyzu a dřevokazným houbám a plísním. Po aplikaci impregnačního přípravku je třeba dodržet technologickou přestávku minimálně tři dny, následně lze nanést přípravek Flamgard Transparent.

Flamizol-S je protipožární nátěr

pro použití na ocelové konstrukce. Jednosložková, zpěnitelná nátěrová hmota neobsahující azbest, toxické pigmenty ani chlorované přísady. Nanáší se na připravený očištěný podklad na který se nejprve nanese základní antikorozní barva zaručující dokonalou přilnavost k podkladu, poté se provádí protipožární nátěry Flamizolem v daných tloušťkách podle požadavku na protipožární odolnost konstrukce. Použitím schváleného krycího laku lze docílit požadované barevné odstíny. Vrchní krycí lak není podmínkou aplikace. Přípravek se nanáší v celkové suché tloušťce od 200 do 1400 mikrometrů. Nanáší se v jedné či více vrstvách v maximální doporučené tloušťce jednoho nátěru 250 mikrometrů, což umožní vznik kvalitního povrchu. Jednotlivé vrstvy se nanáší postupně po proschnutí předchozí vrstvy po minimálně 24 hodinách. poslední vrstvu je třeba nechat zaschnout minimálně tři dny.

 

Pro mobily

obrázek     

volejte prímo

 

© 2008 Malířské práce Malíři pokojů bytů Praha - Malování pokojů malování bytů.

Vytvořeno službou Webnode