Hledáte profesionální malíře pokojů a lakýrníky v Praze?

Fládrování dveří

Existují návody typu "Fládrování zvládnete sami", nicméně platí že zvláště u tohoto typu povrchové a okrasné úpravy dřeva, ale i jiných materiálů, je neocenitelná především zkušenost s touto technikou.

Chcete li si provést fládrování sami, je to možné. Pak doporučuji provést fládr u vašich přátel a sousedů a po nabytí potřebné dovednosti se pustit do svých dveří. Nejlepší postup při fládrování dveří je tento: vytočte tel. číslo 606 284 766 a zavolejte profesionálům. Nebo poptejte požadované práce zde.

Fládrování-postu prací a cena

Fládrování - imitace, napodobení dřeva je krásná stará technika která má časté využití i dnes.

S požadavkem na provedení fládru se setkávám především ve starší zástavbě při renovaci vstupních dveří do bytů, vchodových dveří do domů a ve společných prostorách domů. Ale třeba i u trezorů v interiérech.

Postup při fládrování dveří  se liší podle stavu dveří, ale je zhruba tento:

- Přebroušení podkladu ke zvýšení přilnavosti základního nátěru a odstranění špatně držících částí starých nátěrů. Případně odmaštění podkladu.
- Nátěr základovou barvou v nejsvětlejším odstínu požadované imitace dřeva. Barva výsledné imitace dřeva - fládru, je daná především tímto podkladovým nátěrem. Lazurovací laky barvu v podstatě dolaďují a vytváří strukturu napodobovaného dřeva.
- Tmelení nerovností, broušení a následné druhé celoplošné přezákladování dveří ke sjednocení podkladu, přebroušení jemným smirkem.
- Samotné nanášení lazurovacích laků dvojnásobné. Mořskou houbou pro vytvoření jemné struktury dřeva a fládrovacími štětci a kolíbkou pro vykreslaní hrubší struktury.
- Finální uzavírací nátěr bezbarvým lakem k lepší ochraně a údržbě dveří.

Materiály

Používáme především lazurovací barvy typu Kaselská hněď, Siena pálená, Siena nepálená, Umbra pálená. Výsledný vzhled však umíme přizpůsobit i do jiných odstínů dle zákazníkem dodaných vzorků.

Postup provádění prací při fládrování

S ohleden na to, že se často jedná o vstupní bytové dveře provádíme většinu přípravných prací před samotným lazurováním na zavěšeńých dveřích a dveřní křídla vysazujeme před finálními operacemi lazurování. Je vhodnější provést všechny práce "naležato", ale i tento postup je vhodný, stejně jako při fládrování obložek dveří. Záleží na možnostech objednatele při zabezpečení prostor.

Cena fládrování dveří

Naše ceny fládrování jsou konkurenceschopné, orientační cenu určím po prohlídce dveří.

Reference a fotografie provedených prací:

Pro mobily

obrázek     

volejte prímo

 

© 2008 Malířské práce Malíři pokojů bytů Praha - Malování pokojů malování bytů.

Vytvořeno službou Webnode